Sevgililer Günü Nasıl Ortaya Çıktı?İmparator 2. Claudius, Roma’yı katı kuralları ile sıkıntıya sokarken ordusunda savaşacak kimse kalmayınca evliliği yasakladığı halde o dönemin papazı olan Aziz Valentine tüm yasakları hiçe sayarak insanları evlendirmeyi canıyla ödeyecek olsa da asla vazgeçmedi. 14 şubat 270 yılında hayatından olmasına sebep olan bu gizli görev için tam 226 yıl sonra 496 yılında papaz Gelasius, Aziz Valentine’ye anmak için bu özel günü seçti. Sevgililer Günü adında o günden sonra her yıl 14 Şubatı bir çok ülkede kutlamaya başladık.

Sevgilim

Ne kadar güzel bir kelime değil mi “sevgilim” ? İnsanlar hayatları boyunca yalnız olmayı asla istemedi, olamadı da zaten. Eee ne de olsa yalnızlık Allah’a mahsus demişler. Kimi hayatını paylaşacak kadını, adamı arayıp durdu, kimi bir evcil hayvan edindi, kimi çiçeğe böceğe verdi kendini. Sevgi güzel şey sevgiyi bir varlıkla kıyaslamamak lazım bence ama bu özel günü de kutlamadan olmaz sonuçta 496 yılından günümüze kadar gelmiş bir adetimiz. Ama ben her zaman hayatımızda ki kişinin sevgiliden çok suç ortağı olduğunu düşünenlerdenim. Şöyle bir düşünsenize sabah kalkmanıza vesile olan şey, sizin sevmeniz için de size bir sevgililer günü hediye si gönderiyor. Onunla gülüp, onunla ağlıyorsunuz, onsuz yemek yemek, sinemaya gitmek işkenceye dönüşüyor. Beraber saatlerce yürüyebilir, deli gibi güler, istediğiniz gibi kavga eder, uyursunuz. Sevgi bu kadar güzelken hayatınızı karartan değil içinizde ki çocuğu seven insanları sevmek gerek diye düşünüyorum.

birbirine sarılan sevgililer
Sarılan Sevgililer

Sevgiliyle Yapılacak Şeyler

Sevgililer günü dendiğinde içinizi ısıtacağına inandığım bir kaç fotoğraf seçtim sizin için. Sevgiliyle yapılacaklar listesine ekleyebilirsiniz. Dilerim hayat hepimiz için bu fotoğraflarda olduğu kadar güzel ve eğlenceli geçer.

Bilmediğiniz Sokaklarda Saatlerce Gezin

sokakta fotoğraf çekilen sevgililer
Sokaklarda Gezin

Kayak Yapmaya Gidin

karda kayak yapan ve öpüşen çift
Karda Öpüşen Çift

Doğayı Keşfedin

doğada öpüşen sevgililer

Yemek Yapın

birlikte yemek yapın
Yemek Yapan Sevgililer

Beraber Çocuk Olun

eğlenceli çift fotoğrafı
Beraber Eğlenin

Kitap Okuyun

birlikte kitap okuyan sevgililer
Kitap Okuyan Sevgili

Beraber Duş Alın

köpüklerle eğlenen sevgililer
Beraber Duş Alın

Beraber Bisiklete Binin

birlikte bisiklet süren sevgililer
Bisiklet Süren Sevgili

Yağmurda Dans Edin

yağmurda dans eden çift
Dans Eden Çift

Sevgililer Günü Mesajı

Sevgilinize göndermeniz için birbirinden güzel sevgililer günü mesajlarını sizin için seçtim ama bence en güzeli yüreğinizden gelen sözleri ona göndermek.

Seni tanımadan geçen günlerim şimdi çok uzaktalar, sen de bu günlere doğan güneş gibi yaşam kaynağımsın. İyi ki varsın diyorum, yetmiyor aşkı anlatmaya. İyi ki varsın aşkım.

Yollarımız şu hayatta kesişmeseydi nefes alamaz, sensiz yaşayamazdım. İyi ki varsın sevgilim, nice 14 Şubat kutlamalarına!

Sana her baktığımda, hayatımın büyük bir parçası haline geldiğine hala inanamıyorum. Sana bakıyorum ve Tanrının beni ne kadar çok sevdiğini anlıyorum, çünkü bana dünyadaki en güzel armağanı verdi. Seni çok seviyorum sevgilim, Sevgililer Günün kutlu olsun!

Sen benimsin ve ben seninim. Kalbim de hep böyle seninle olacak. Hayatımın geri kalanında senden asla ayrılmayacağıma söz veriyorum.
Sevgililer Günün kutlu olsun sevgilim.

Aşkın ve acının kadını Frida Kahlo yazımızı okumak için tıklayınız.

Sevgilim yarınlarımın sıcak sabahı, sıcak sabahlarımın yarınlarısın. Sevgililer günümüz kutlu olsun bir tanem.

Bazı insanların sesinde mutluluk gizli. İşte sen de o insanların en mühimisin benim için aşkım. Sevdiğim sevgililer günün kutlu olsun.

Bu şehir güzelse, senin yüzünden. Sen dünyada olmasan diyorum ben ne yapardım. Seni çok seviyorum aşkım sevgililer günün kutlu olsun.

Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yɑşamaya razıyım seninle… Daha nice sevgililer gününü beraber geçirmek dileğiyle.

Sevgililer Günü Resimli Mesajlar

Sevgililer Günü Hediyesi

Belki de en güzel ama en zor şeydir hediye almak hele birde bu sevdiğimiz, aşık olduğumuz kişi olunca işler biraz daha zorlaşır. Sizin için bir kaç önerimiz var umarım yardımcı olur.

Biricik aşkınız sizin yokluğunuzda üşümesin elleri hep elinizde gibi sıcacık olsun istiyorsanız bu hediye tamda size göre fiyatı da gayet uygun.

el ısıtıcı kalp hediye
El ISıtıcı KAlp

Dilerseniz beraber doldurabilir, dilerseniz önceden seçeceğiniz yazılarla hazırlanabilen harika bir hediye.

sevgililer günü için hazırlanan kitap
Sevgiliye Kitap

Sevgilinize verebilecek diğer hediye onu neden bu kadar sevdiğinizi anlatan 365 adet “seni seviyorum çünkü” yazılı notlar.

seni seviyorum çünkü yazılı hediye notlar
Seni Seviyorum Çünkü

Kişiye özel olan ürünler her zaman tercih edilen hediye olarak ilk sıralarda yerini koruyor.

sevgililer gününde kişiye özel adının yazdığı cüzdan
Kişiye Özel Cüzdan

İlişkinizin başladığı tarihi gün, ay, yıl, saat bazında verdiğinizde her an saklayabileceği, duvarına asabileceği bir yıldız haritası sevgililer günü için harika bir hediye olmaya aday.

sevgililer günü için ilişki yıldız haritası
Yıldız Haritası

Sevdiğiniz kadın ve erkeğe almak istediğiniz daha bir çok hediye için, bu link‘e tıklayarak fikir edinebilirsiniz.

Kimi sevdiği insana pahalı mücevherler almayı tercih eder, kimi mis kokulu çiçekler, kimi her zaman üzerinde taşıması için kolye almayı seçer. Bence gerçek sevgiyi göstermek için alınanlar değil doğru duyguyu hissettirmek önemli. Gerçek aşk olduğu sürece en güzel hediye sevdiğimiz kişidir.

Öncelikle her zaman yanımda olduğu için şanslı hissettiğim, beni kızdıran, güldüren, aldığı nefeste huzur bulduğum suç ortağım, yol arkadaşım sevgilimin, daha sonra herkesin sevgililer günü kutlu olsun.

2 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İlginizi çekebilir
Devamını oku

Starbucks Menü

Kökboyasıgiller familyasının Coffea cinsinde yer alan bir ağaç ve bu ağacın meyve çekirdeklerinin kavrulup öğütülmesi ile elde edilen…